O projekte

28 bytových jednotiek

Dokončenie výstavby celej obytnej zóny 2Q 2024

Zdravé, bezpečné a úsporné bývanie

Tu sa dozviete do čoho idete. Pozrite si štandard našich domov a bytov.

Využitie moderných technológií a prémiových materiálov poskytne budúcim obyvateľom obytnej zóny „Pri parku“ vysoký štandard. Stavba bytového domu je kombináciou dvoch konštrukčných systémov, ktoré si na trhu navzájom konkurujú. My sme ich spojili a využili ich silné stránky a výsledkom je vyvážená stavba vysokej kvality. 

Financovanie

Garancia konečnej ceny. Možná zľava pri financovaní počas výstavby. Právny a hypotekárny servis a poradenstvo.

Technické vybavenie stavby

  • Tepelné čerpadlo – výroba teplej vody
  • Rekuperácia – riadené vetranie
  • Elektrické podlahové vykurovanie s reguláciou pre každú miestnosť

Jedinečné dispozičné riešenia bytov

Dispozičné riešenie bytov spĺňa vysoké kritériá pre využiteľnosť a funkčnosť každého navrhnutého priestoru bytu. Každý byt má funkčne oddelenú dennú zónu a kľudovú, resp. nočnú zónu. V bytoch je vytvorený dostatok úložných priestorov. Byty poskytujú priestor pre súkromie, oddych a relax, ako aj exteriérový priestor na lodžii, ktorý sa môže premeniť na zimnú záhradu.

Ohrev TUV pomocou Tepelných čerpadiel

Na ohrev teplej úžitkovej vody (TUV) je v každom byte umiestnené tepelné čerpadlo pre ohrev TUV aj so 120 l zásobníkom na TUV, čo výrazne znižuje energetickú náročnosť bytov a tým šetrí prevádzkové náklady pre budúceho užívateľa bytu.

Bývanie v zdravom a bezpečnom prostredí

Obytná zóna „PRI PARKU“ už svojím názvom evokuje bývanie v zdravom a bezpečnom prostredí v priamom kontakte s rozsiahlym parkom, v uzatvorenej zóne vytvárajúcej bezpečné prostredie pre jej obyvateľov a zároveň s možnosťou využitia občianskej vybavenosti obce Palárikovo a aj vybavenosti blízkeho okresného mesta Nové Zámky.

Zdravé prostredie v obytných priestoroch je vytvorené použitím kvalitných zdraviu prospešných materiálov a technologického vybavenia.

Nízkoenergetické bývanie

Použité materiály a technológie významným spôsobom znižujú energetickú náročnosť bývania a tým vytvárajú predpoklady pre nízke prevádzkové náklady na energie.  Systém vykurovania, ohrev TUV (teplej úžitkovej vody) pomocou tepelných čerpadiel, riadené vetranie centrálnou rekuperáciou, nadštandardné zateplenie obvodového plášťa a strešnej konštrukcie, kvalitné plastové okná s izolačným trojsklom a využitie výhod kombinovaného konštrukčného systému – to všetko sú prvky vytvárajúce nízkoenergetické bývanie, ktoré je prínosom pre životné prostredia a tiež základným predpokladom pre nízke prevádzkové náklady, čo pri dnešnom trende  rastu cien palív a energií bude pre budúcich majiteľov bytov prinášať stále väčší benefit.

Kvalitné materiálové prevedenie

Využitie moderných technológií a prémiových materiálov poskytne budúcim obyvateľom obytnej zóny „Pri parku“ vysoký štandard. Stavba bytového domu je kombináciou dvoch konštrukčných systémov, ktoré si na trhu navzájom konkurujú. My sme ich spojili a využili ich silné stránky a výsledkom je vyvážená stavba vysokej kvality. 

Prízemie bytového domu tvorí železobetónová konštrukcia základov, masívna murovaná stavba z pórobetónových tvárnic YTONG a železobetónová stropná doska.  

Naopak poschodie bytového domu je z ľahkej konštrukcie na báze prefabrikovaných drevených panelov s vynikajúcimi akustickými a tepelnoizolačnými  parametrami. Strešnú konštrukciu tvorí  väzníkový krov zateplený fúkanou izoláciou, ktorá eliminuje riziko vzniku tepelných mostov.   

Pórobetón a drevo = rovnováha kvality, environmentálnej udržateľnosti a zdravého prostredia.

Výhody kombinácie konštrukčných systémov: 

  • oddelenie drevenej časti domu od zemnej vlhkosti vďaka spodnej murovanej stavbe 
  • murované prvé podlažie je zárukou pevnosti, spoľahlivosti, požiarnej bezpečnosti, a predĺženej životnosti celej stavby 
  • časť s 2. nadzemným podlažím ( poschodie) vďaka konštrukcii na báze dreva dýcha a vytvára príjemnú klímu.
  • Drevená konštrukcia taktiež výborne izoluje vrchnú časť domu (strechu) odkiaľ najviac uniká teplo, čím šetrí v zimnom období náklady na vykurovanie a naopak v lete zabraňuje prehrievaniu 
  • Drevená konštrukcia v hornom podlaží vytvára výbornú mikroklímu pre zdravý spánok a pohodlie

Vetranie bytu pomocou rekuperačnej jednotky

Princípom rekuperácie je systém riadeného vetrania bytu. Pomocou rekuperačnej jednotky, ktorá je umiestnená v každom byte sa do bytu privádza čerstvý vzduch zbavený nečistôt a zároveň sa odvádza vydýchaný zdraviu škodlivý vzduch, pachy z kuchyne a toalety a prebytočná vlhkosť z kúpeľne a pritom sa využíva teplota odvádzaného vzduchu. 

Kto rád spí u otvoreného okna, tak sa často v noci budí kvôli chladu. V našom byte sa to dá aj inak! My máme pre Vás riešenie v podobe stáleho dostatku čerstvého vzduchu bez prievanu.

Vďaka rekuperácii nebudete trpieť problémami spojenými s vysokými hladinami CO2, čo spôsobuje únavu, zívanie, bolesť hlavy. V bežných bytoch vedie nedostatočné vetranie k vysokým hladinám vlhkosti vzduchu a vzniká ideálne prostredie pre rozvoj plesní, baktérií a roztočov. Súčasťou vetracieho systému je aj možnosť filtrácie, čistenia vzduchu prachovými alebo peľovými filtrami, čím sa vytvára ideálne prostredie pre alergikov.

Tento systém teda prispieva nielen k zdravému prostrediu s čistým vzduchom v celom byte v každom ročnom období, ale dokáže ušetriť až 40% finančných prostriedkov na kúrenie a chladenie.

porozprávajme sa

pripravení nás
kontaktovať?

poďme na to